Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ważne ogłoszenie Centrum jako jedność

Napisany przez Carolinka , 20-11-2017, 06:21
Ważne ogłoszenie Centrum jako jedność

Online Carolinka

#1
Witajcie,

Wielokrotnie udowadniano, że kontakty wewnątrz danej grupy, słabną lub znikają w obliczu zewnętrznego zagrożenia. Poczucie niebezpieczeństwa zmusza nas do szukania więzi, wznawia poczucie jedności. A no właśnie.

Kiedy nie mamy na czym skupić swojej uwagi, myśli... Szukamy problemów, czujemy niepokój, pogrążając się w niepewności. Co jeśli pojawi się jasno, określony cel? Dylematy, żale, myśli, schodzą na dalszy plan. Co więc jest celem Centrum? Co jest Waszym celem, celem Użytkowników tej Sieci? 

"Jedność, zrozumienie, empatia, sprawiedliwość. Przede wszystkim SZACUNEK do drugiego człowieka."

To każdy z Was powinien wbić do swojego umysłu. Gdy ujrzysz sprawy w nowej persepktywie, byle drobiazgi nagle tracą znaczenie... Jaką więc powinniśmy wyznaczyć strategię rozwiązywania konfliktów między graczami? Oczywiście, że tego w 100% nie unikniemy. Możemy jednak znaleźć sposób, by to zminimalizować. Często to, co piszemy na forum, bywa dość nieprzemyślane. Wpływa na to wiele czynników: otoczenie, stres, godzina, pora roku, zawód miłosny, niewyspanie, ból głowy, pogoda, to czy ktoś zarysował Ci samochód oraz to czy ktoś zjadł z lodówki Twój ulubiony serek lub nie ugotował rosołu z gęsi. 

Kompromis, porozumienie, współpraca. Obie strony poświęcają jedno, by zyskać drugie. Kompromis to przede wszystkim umiejętność przedstawienia i wyjaśnienia drugiej stronie naszego punktu widzenia. Dostrzegamy odejście od pewnych zasad, których konsekwentnie trzymaliśmy się do tej pory. Całe działanie wymaga od każdej ze stron dużego wysiłku. Jeśli samo dostosowanie się sprawia komuś trudność, nie rozumie, nie potrafi - spójrzcie na to z innej strony. Skoro teraz wykazujemy wolę współpracy, dostosowując się, to w przyszłości, to druga strona będzie skłonna przychylić się do naszych potrzeb i wyjść nam na przeciw. Jeśli któryś z Użytkowników nie zgadza się z czymś, jest innego zdania, zawsze ma możliwość wypowiedzenia się w tym temacie, o ile treść samego wątku nie przekracza żadnych granic etyki, nie narusza prywatności drugiej osoby czy nie podważa w sposób ironiczny działań już przez nią dokonanych... dawno temu. 

O co mi teraz chodzi? Ogólnie o zachowanie wszystkich. Dzielenie na grupy: stara gwardia/nowi użytkownicy, starsi/młodsi, dd2/4fun, admini/gracze, kobiety/mężczyźni. Tak, jak wszyscy tutaj powtarzacie - jesteśmy tylko ludźmi. Nie oznacza to jednak, że jeśli z kimś się nie zgadzamy, mamy na niego najeżdzać, używając wulgaryzmów, unosząc się na daną osobę, pisać ironicznie czy w ogóle zabraniać prawa głosu, bo jest "tym gorszym". Szanujmy się. Szanujmy czyjąś pracę, poświęcony czas. Szanujmy to, co zostało zrobione. Szanujmy siebie nawzajem. Szanujmy podejmowane decyzje, a jeśli są zupełnie inne, niż Twoje, postaraj się wytłumaczyć na spokojnie, dlaczego sądzisz inaczej. Jakie widzisz plusy, jakie minusy takich działań. 

Na Centrum obecnie nie ma żadnych grup - jesteśmy jednością. Działamy razem na dobre imię Centrum, na Serwery, na Sieć. Współpracujmy, pomagajmy sobie nawzajem. Jakiś czas temu padła propozycja zorganizowania turnieju. Mam nadzieję, że projekt zostanie w niedługim czasie zrealizowany. Pomoże on w znaczącym stopniu zintegrować, zjednoczyć wszystkich Użytkowników Sieci Centrum-CS.pl Bawmy się, niech gra będzie dla nas zabawą, odskocznią od codzienności, zachowując przy tym nutkę zdrowego rozsądku i poszanowania dla innych ludzi.

Temat zamykam. Traktujcie to jako prośbę. 

Na koniec chciałabym pokazać Wam piosenkę, którą ktoś mi podesłał. Posłuchajcie.

Wersja dla fanów brunetek:
Wersja dla fanów blondynek:


Pozdrawiam
Zmęczona Carolinka
Szukaj


Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości