Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zamknięty VOTEMAP

Napisany przez Kadzior, 15-01-2018, 07:14
Zamknięty VOTEMAP

Offline Kadzior

Miałem napisać już jakiś czas temu ale tak czekałem i czekałem z nadzieją ze się zimni a tu nic z tego a więc do rzeczy [Obrazek: tounge.png].

Chodzi o VOTEMAP które jest uciążliwe podczas gry ponieważ przy wyskoczeniu niema w kolejności "Tzn od 1" tylko od 5 czasami od 7...

Tak jak widać na załączonym ss [Obrazek: smile.png]

https://images84.fotosik.pl/964/4158bdb701eb0fd2.jpg

A czemu uciążliwe ?. Ponieważ od zawsze jest votemap od 1 do 4 ,5[Obrazek: smile.png]
Czasami blokuje że nie można zakupić lub wyjąć broni.
Nie jest to wygodne [Obrazek: smile.png] 

To chyba na tyle [Obrazek: smile.png].

Szukaj Strona WWW

Online kl4udi4

http://centrum-cs.pl/showthread.php?tid=3647 Zapraszam do zapoznania się z tematem. Wszystkim nie da się dogodzić Wink
lepiej zbudować pomnik w zdrowiu
i płynąć wspólnie za horyzont po grób
daj Bóg bym mógł spocząć u twych nóg,
na starość ukołyszesz mnie do wiecznego snu

Szukaj

Offline Kadzior

Zapoznałem się owszem Smile
Jak dla mnie nie zdało to egzaminu Smile
Jak dla was ? Tego nie wiem jeszcze ale troszkę ludzi narzeka hehe ^^ Smile
P.S klasyczne votemap i tak najlepsze Smile.

Szukaj Strona WWW

Offline $OLDIER

Zdecydowano się na taki krok, bo standardowy tryb głosowania nie zapewnia dobrego cyklu map. Jak zauważyłeś nie można wybrać broni na czas głosowania, bo ono rezerwuje klawisze numeryczne wtedy, a korzysta dopiero od 5. Po części już z tego wynika, że wybór mapy przez niektórych graczy spowodowany jest zmianą broni.
Ale ja tam zmieniam rolką, albo na Q mam zmianę z karabinu na spluwę / HE czy co tam. Także nie jesteśmy bezradni.

Po prostu chodzi o wymuszenie na graczach chwili zastanowienia nad tym jaką chcą następną mapę. Według mnie przyjemne spędzenie ~20 min na następnej mapie jest ważniejsze niż jedna stracona runda podczas głosowania (a to też nie koniecznie tak musi się zdarzyć).

Oczywiście można proponować jakieś zmiany, modyfikacje, aby opracować lepszy kompromis.
Z własnego doświadczenia wiem, że ludzie klikają na pałę. Kiedyś wybrali kiepską mapę na ZI. Chcieli zaraz zmiany mapy. Zrobiłem głosowanie czy na pewno chcą zmienić. Na PIERWSZĄ opcję dałem NIE, na DRUGĄ dałem TAK.
Chyba wiemy jaki był wynik? A potem tłumaczenie: "A bo mnie wziąłeś z zaskoczenia, zawsze TAK jest na pierwszym miejscu".
Ludzie nie czytają często dokładnie. Albo do pewnego miejsca.
Szukaj

Offline Gwiazda9696

moim zdaniem system Votemap od 5 w górę jest lepszy niż poprzedni nie przeszkadza w grze Smile
Cool  Zapraszam do gry na  4fun  Centrum cs  Wink

Qunir :^^
Szukaj

Offline Carolinka

O tej propozycji rozmawialiśmy już dobre kilka dni... Temat był otwarty dla wszystkich i wręcz zachęcałam innych do udzielania się. Był też pomysł z czarnym ekranem, dla testów zostało włączone głosowanie od 5, a że nie było głosów "przeciw", to tak zostało. Nie wiem, w czym głosowanie od 5,  jest gorsze od 1? Jedyne co, to trzeba się "wysilić" i kliknąć palcem troszkę dalej.
Szukaj

Offline K7.

Wszystkim się nie da sie dogodzić, racja, ale...Tak kombinujecie z tym głosowaniem, że głowa mała...w csa gram z 10 lat, nigdy nie spotkałem się żeby na jakimkolwiek serwerze głosowanie zaczynało się jakoś „niestandardowo” od 5,6, czy 7...Nie rozumiem w czym jest aż taki problem... W momencie wyświetlenia się map do głosowania, reakcja mózgu jest natychmiastowa, wizualne zapoznanie się z nimi i oddanie głosu na ulubioną mapę to kwestia sekund... $OLDIER piszesz, że zamysł był taki aby wymusić na graczach chwilę zastanowienia się nad wyborem mapy...ale nad czym się tu zastanawiać? Na serwerze pozostały mapy, które są doskonale wszystkim znane, gdyby w głosowaniu wyświetlały się jakieś nowe, nieznane pozycje to wówczas niektórzy mogliby mieć problem z wyborem i wówczas jakiś dodatkowy czas na „spokojne”zastanowienie byłby jak najbardziej ok. Argument z tym, że głosowanie włącza się w trakcie rozgrywki i że gracze zmieniając bron, wybierają „omyłkowo” mapę, również jest mało przekonywujący...

Dodam jeszcze, że jest sporo prawdy w tym co napisałeś, że „ludzie klikają na pałę” …tylko należało, by się zastanowić dlaczego tak robią, bo na pewno nie jest to głównie spowodowane tym że im się klawisze pomyliły, czy bron chcieli zmienić. Bo wbrew pozorom nawet w ekstremalnych sytuacjach, gdzie głosowanie wyskakuje w trakcie, w ferworze zaciętej walki, gracz jest wstanie wybrac mape, która mu się podoba...i tu nawet nie trzeba mieć refleksu kierowcy F1. Klikanie na „pałe” przeważnie ma miejsce w sytuacjach gdzie w głosowaniu pojawiają się same kosmiczne mapy i nie ma tej „ulubionej” wtedy graczowi jest obojetne co będzie gral i wybiera pierwszą lepszą, tylko po to aby jak najszybciej zamknęło mu się „okienko”.

Nie wiem jakimi prawami rządzą się serwery ZI, zapewne jest tam zdecydowanie więcej map o przeróżnych nazwach, niż na zwykłych serwerach ffa i takie dodanie glosowania od 5,6,7...może i się sprawdza, ale na naszym 4funie według mnie jest to zbędne. Wydaje mi się, ze twórca pluginu nie bez powodu zastosował opcje wyboru pod klawiszami1-5, są one bezpośrednio w zasięgu naszej dłoni, dzięki czemu sprawnie, bardzo szybko można oddać swój głos nie narażając przy tym swoich palców na nadmierne przeciążanie Happywide ...Aż strach pomyśleć jak dd2 mi pod 9 wyskoczy... szybciej przeskoczę na drugi serwer jak na klawiaturze znajdę Happywide.  Mi osobiście bardziej odpowiadała opcja głosowania pod klawiszami 1-5, dzięki temu swój głos mogłem oddać sprawnie, w ułamku sekundy, teraz będzie mi to zajmowało zdecydowanie więcej czasu. A to, że te klawisze 5-9 dają więcej chwili do namysłu, „komfortu” przy wyborze, nie ma dla mnie żadnego znaczenia, nie ma  żadnej różnicy... nigdy nie miałem żadnych problemów z wyborem mapy, czy to na respie, czy pod jakimś ostrzałem. 

Nie wypowiadałem się we wcześniejszym temacie założonym przez @sony, przy wprowadzaniu tej zmiany, także teraz nie będę tutaj jakoś nalegał, żeby zostało to przywrócone. Wyraziłem jedynie swoją opinie na ten temat...jeżeli zmiana tych klawiszy na 5-9, Wam odpowiada i przyczyni sie do tego, że na serwerze będzie "lepiej", że nie będzie już narzekania... może tak pozostać, dostosuje się i jakoś się przyzwyczaję.
Szukaj Strona WWW

Offline $OLDIER

Zdaję sobie sprawę, że jest to w sumie niespotykana zmiana, która rażąco przeciwstawia się naszym przyzwyczajeniom. Ciężko się tak przestawić.
Mogę mieć też inne odczucia co do potrzeby i efektywności takiej zmiany, bo faktycznie ZI jest z goła innym modem niż reszta.
Tam ułamek map może się pokrywać z mapami z innych modów, większość jak wspomniałeś są egzotyczne. Dlatego potrzebujemy rozsądnych głosów.
Druga rzecz, to z przywyczajenia, że ja od ponad dekady właściwie na Zombie modach spędzałem jedynie czas, to bagatelizuję sprawę, że nie można broni przez czas głosowania zmieniać. Bo zwyczajnie na ZI broni się tak często nie zmienia.

Możliwe też, że na tego typu modach więcej przewija się graczy nieobytych z modem i odpowiednimi mapami. Ale wydaje mi się, że jest to tendecja wzrostowa wszędzie.
Wcale nie twierdzę, że jest to idealne rozwiązanie. Trzeba jednak coś w tym kierunku próbować, testować nowości.
Byłem bardziej za głosowaniem na końcu mapy, w ostatniej rundzie, ale już bez jej rozgrywania. Ewentualnie na początku ostatniej rozgrywanej rundy.

Może zmiany trybu głosowania są jednak niepotrzebne. Może trzeba skonfigurować lepiej to jak wybierane są mapy do głosowania.
A jest sporo możliwości z tym, w zależności od menedżera map.
Można ustalać, ile z pośród najbardziej nominowanych map trafia do głosowania. Ile gracz może nominować map. Ile rozegranych map musi poczekać mapa ostatnio grana, by na powrót mogła być w głosowaniu i nominacjach.
Można podzielić mapy pośród typów rozgrywki: de_, cs_, as_, aim_ ( właściwie plugin patrzy po prefixach) i po jednej mapie z każdego typu.
Można mieć kilka list map podzielonych wg własnych widzimisię (duże i małe mapy; rodziny map np. de_dust, de_aztec.. ).
Tylko do dość wielkie zadanie dla opiekuna, aby dobrać te parametry.

Odsyłam do ciekawej modyfikacji pluginu Galileo, szeroko rozbudowanej na forum AlliedModders:
https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=273019
Szukaj

Offline Carolinka

To może po prostu po rozpoczęciu głosowania po 20min grania mapy, zatrzymanie się na respie bez czarnego ekranu (bezruch), a po oddaniu głosu (może być od 1, 2, 3....), automatyczna zmiana po 10 s...?

Chociaż i tak głosowanie od 5 nie jest dla mnie jakimś dużym utrapieniem... ;> Niech lud zadecyduje, chociaż on jakoś mało skłonny do wypowiedzi... Halo?
Szukaj

Offline Kadzior

Ja i tak wole standardowe klasyczne vote Smile
Nigdy nikomu w niczym nie przeszkadzało tym bardziej na serwerach ffa,tp,4fun Smile

Szukaj Strona WWW

Offline K7.

W dniu dzisiejszym zostały przywrócone stare ustawienia tj. głosowanie klawiszami 1-5. 
Ten przerobiony plugin, który został ostatnio wgrany z ustawieniami głosowania 5,6,7,8,9....Od tygodnia czasu,  sypie w logach błędami...

Off
Szukaj Strona WWW

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości