Sign in to follow this  
K7.

Problemy z serwerem 4Fun

Recommended Posts

Witam, krótka informacja na temat problemów z serwerem. Kilka osób mi zgłaszało, że coś jest nie tak, że pojawiają się jakieś lagi, „ściny”, że admin nie działa, że HLTV czasami nie ma...i faktycznie, coś jest nie tak, bo sam to odczułem grając na serwerze...Szczerze mówiąc, to nie mam pojęcia gdzie leży przyczyna, tym bardziej, że ostatnio nie wgrywaliśmy żadnych modyfikacji, które mogły by te niestabilności powodować.

Zgłaszałem ten problem do pomocy technicznej hostingu i z informacji jakie uzyskałem, prawdopodobną przyczyną tych problemów mogłą być niestabilności na trasie zewnętrznej bazy danych amxbans z serwerem... zasugerowano, żeby przenieś amxbansa i umieścić go na tym samym hostingu. Dzisiaj to zrobiłem, utworzyłem nowego amxbansa, tylko z tym, że nie przeniosłem całej bazy danych (błedy mi jakieś wywalało), tylko ręcznie powybierałem te najistotniejsze tabele, rzeczy tak jak lista adminów, lista banów(nie wiem, czy wszystkie przeniosło) i kilka innych rzeczy...ale nie mam pewnosci czy zrobiłem to dobrze, także jak zobaczycie jakieś błędy, czy coś będzie nie działać poprawnie to dajcie znać.

Obecny amxbans znajduje się pod tym linkiem: nowy amxbans

Oczywiście „szata graficzna” zostanie zmieniona, nic tam na razie nie było ustawiane, zmieniane, bo nie wiem, czy przypadkiem nie będzie konieczności powrotu na starego amxbans'a.

Obecnie serwer jak i nowy amxbans jest w fazie testów. Dajcie znać, czy jest jakaś poprawa, czy przy pełnym serwerze w dalszym ciągu pojawiają się jakeiś lagi, „ściny”... czy hltv zawsze jest, czy admini działają.

Jeżeli okaże się, że to nie amxbans jest przyczyną tych niestabilności, wówczas będziemy szukać dalej i starać się jakoś ten problem szybko, sprawnie rozwiązać.

• Like 2

Pogralem przed chwila z 10 minut i u mnie dalej wystepuja sciny

No dalej jest tak srednio bym powiedział ;/

Możliwe że te lagi były wcześniej ale teraz przy full serwerze pokazują się częściej a może by tak na chwile wyłączyć Detected, i zobaczyć jak to będzie działać 

Nie pamiętam też jak sam był wgrywany Detected czy to jest jako plugin czy czesc samego serwera 

Niestety, ale przeniesienie amxbansa nie wiele zmieniło, lagi, niestabilności serwera wciąż się pojawiały... nie zmienia to jednak faktu, że na tym nowym amxbansie już pozostaniemy, ponieważ jest on „korzystniejszy”, znajduję się na tym samym hostingu co serwer, nie będzie już tych podejrzeń, że niestabilności są powodowane jakimiś zakłóceniami na trasie zewnętrznej bazy danych amxbnas a serwerem.

Prawdopodobną przyczyną tych niestabilności mogły być błędy, luki w silniku ReHLDS, mieliśmy wgraną starszą wersje, która dawno nie była aktualizowana. Przeinstalowałem cały ten silnik, obecnie wgrana jest najnowsza wersja. Dodatkowo zaktualizowane zostaly moduły, które są ściśle powiązane z tym silnikiem...obecnie w konsoli nie wywala żadnych błedów, w logach również nie ma odnotowanych żadnych crashy, także myśle, że powinna być poprawa.

Tak swoją drogą, wydaję mi się że te wszystkie problemy, jakie miały, mają ostatnio miejsce na serwerze, nie do końca są spowodowane tylko złymi ustawieniami naszego serwera, a po prostu przeciążeniem maszyn hostingu, na którym ten serwer stoi. Wiemy jak wygląda sytuacja w kraju, na świecie...dużo osób zabunkrowało się w szałasach, niektórzy w domach... „internety”, serwery są po prostu przeciążone i te niestabilności mogą się pojawiać. Bywały pory dnia, że serwer bardzo ładnie „śmigał”, bez żadnych lagów niestabilności a bywały i takie, w których pojawiają się po prostu jakieś przeciążenia...Dlatego prosiłbym o małą wyrozumiałość i powstrzymanie się, lub chociaż ograniczenie niemiłych komentarzy w kierunku serwera, czy opiekunów, którzy za ten serwer są odpowiedzialni. Gdy tylko pojawiają się jakiekolwiek błędy, zawsze staramy się je jak najszybciej naprawić, ale nie zawsze jest to takie proste i też nie zawsze mamy na to wpływ.

Obecnie na serwerze jest nowy silnik, jeżeli macie jakieś swoje uwagi, jeżeli będą pojawiać się jakieś problemy to je zgłaszajcie. Jakieś sporadyczne, pojedyncze „crashe” zgłaszajcie na pw/steam.

• Like 1

Zawodowa robota

• Like 1