Sign in to follow this  
Milenka,

#4 Wywiad - GUPI J4SKÓŁ

Recommended Posts

Czeeść! Zapraszam do mojego wywiadu z dobrze znaną nam personą tego forum - GUPI J4SKÓŁ - człowiek przepełniony pozytywną energią. :D

Miłego czytania! 

Milena,: Cześć! Nawet nie wiesz jak bardzo mi miło przeprowadzić z Tobą wywiad - dziękuje, że się zgodziłeś. Nie unikniemy początku, więc powiedz nam kilka słów o sobie: jak masz na imię, ile masz lat, skąd jesteś?

GUPI J4SKÓŁ: Cześć cześć, nazywam się Kacper, duchem 13 lat, ciałem 21, rocznikiem 28. Mieszkam na obrzeżach Olsztyna w przytulnej miejscowości otoczonej Puszczą Napiwodzko-Ramucką, której jeszcze nie zdeptali turyści, więc taki trochę człowiek lasów i jezior. :D

Milena,: O to chodzi w życiu by tak się czuć wiekowo. :DObrzeża Olsztyna czyli możemy zgadywać, że mieszkasz w domku?

GUPI J4SKÓŁ: Ludzie w tym wieku już mają stabilne rodziny, mieszkania i chodzą na zebrania do szkoły. :D Dla mnie to na razie brzmi jak abstrakcja, więc wolę myśleć, że lepiej czuć się młodo. :D Tak, mieszkam w domu jednorodzinnym, jednak od jakiegoś czasu szukamy z dziewczyną swojego własnego kawałka ziemi. Trzeba powoli uwijać gniazdko, wbrew temu co napisałem wcześniej a propos młodości.

Milena,: Widzę poważne plany. Skoro już wspomniałeś o swojej dziewczynie, opowiedz nam o niej coś więcej.

GUPI J4SKÓŁ: Podobno miłości się nie szuka na siłę, bo sama przyjdzie w którymś momencie życia i tak też było w tym przypadku. Razem lubimy ludzi, którzy mają własne zdanie, ale do życia podchodzą z poczuciem humoru, są otwarci na świat i mają wielkie serce. Chyba to nas połączyło.

Milena,: Romantyk! Oby łączyło jak najdłużej!
Powiedz nam teraz czym się zajmujesz, jak wygląda Twój typowy dzień?

GUPI J4SKÓŁ: Dzięki! Mój typowy dzień to liczenie ludziom pieniędzy za pieniądze. Prowadzę biuro rachunkowe. Jestem też trochę kasjerem, bo drugą połowę czasu pracy pochłania inny biznes czyli sklep z chemią samochodową. W międzyczasie też bawię się w informatyka, pomagam innym firmom resetować router jak coś nie działa. Wbrew pozorom mam całkiem sporo czasu wolnego. :D

Milena,: Dość ambitnie. Jesteś już spełniony zawodowo czy to jeszcze nie koniec podbojów na rynku?

GUPI J4SKÓŁ: Właściwie to jeszcze nie wiem co chciałbym robić w życiu. Może pewnego dnia wstanę i wyjadę na Bali sprzedawać spray przeciwko ćmom i komarom. Nie wiem, nie zastanawiam się nad tym póki jest za co jeść i państwo jeszcze nie wszystko zabiera w podatkach. :D Raczej nie jestem typem człowieka, który podejrzliwie patrzy na świat, albo przywiązuje się bardzo do jednej czynności. Dziś tu, jutro tam.

Milena,: Coś już o tym wiem, biorąc pod uwagę Twoje studia - opowiesz nam jak to z nimi było? :D

GUPI J4SKÓŁ: Świat kazał tam iść po szkole, to poszedłem. Byłem na 3 różnych kierunkach - Stosunki międzynarodowe pokazały, że ludzie często niewiele różnią się od parapetów, nie ważne czy "ważniaki" czy "szaraki". Ekonomia, że tak naprawdę nie zawsze wiadomo, czy dodawać, czy odejmować, bo życie i tak zrobi po swojemu. Prawo, że cokolwiek by człowiek nie wymyślił, to i tak znajdzie się 10 sposobów na obejście przepisów. Oczywiście żadnego kierunku nie ukończyłem, bo tak. Studia są fajne, o ile wie się co chce się robić w życiu.

Milena,: Dość skrajne te kierunki nie powiem. Jaką osobą jesteś? Potrafisz dostrzec swoje wady i zalety? Jakie są Twoje najmocniejsze strony?

GUPI J4SKÓŁ: Mega trudne pytanie. Zawsze chciałbym być neutralny, ale nie zawsze się da. Co do wad i zalet, wydaje mi się, że tak, ale tak odpowiedziałby chyba każdy. Na pewno z wiekiem zauważam, że denerwuje mnie u innych ludzi prosta naiwność. Czasem też wdaję się w kłótnie w sprawach, w których ktoś wykazuje się egoizmem, w ogóle stawia na opak logikę i (oczywiście wg mnie) zdroworozsądkowe podejście. Z drugiej strony zawsze starałem się zrozumieć, a często stanąć za "przegraną" albo słabszą stroną. Taki trochę adwokat diabła. Wiem, że to brzmi jak niezły misz-masz. Najmocniejszą stroną oprócz wrodzonego "wyjebanizmu" jest prawa bo jestem praworęczny, ale słoiki odkręcam, nie wiem czemu, lewą ręką xD

Milena,: Ja leworęczna, ale może się dogadamy. :DJakie według Ciebie wartości są najważniejsze i dlaczego? Jakie są Twoje priorytety?

GUPI J4SKÓŁ: Spróbujmy XD Zawsze cenię dystans i poczucie humoru - najlepiej okraszone sarkazmem, ale takim prawdziwym. Z tym nieodłącznie wiąże się pewność siebie i nutka inteligencji. Nie lubię "wchodzenia z butami" w cudze życie i generalizowania. Do tego jeszcze trochę szaleństwa i wewnętrznego luzu. Patrzenie na świat "trochę szerzej" jak rapował Łona. Cała reszta to dla mnie poglądy, które można dowolnie zmieniać. To może nie są typowe wartości, ale zawsze ceniłem takie osoby. Z priorytetów, na pewno chciałbym móc na starość nie mieć zmartwień i móc powiedzieć, przy rodzinnym stole "słuchać uważnie gówniaki, bo życia nie znacie" ale w pozytywnym wydźwięku :DReszta to przygoda.

Milena,: Życie bez zmartwień w tych czasach to Ci dopiero. Może uchylisz nam rąbka tajemnicy jak wyglądało Twoje dzieciństwo?

GUPI J4SKÓŁ: Hmmm, moje dzieciństwo to granie w piłkę kiedy tylko się dało. Do tego raczej byłem typem łobuziaka. Szybko jednak najpierw ogarnęła mnie szkoła, bo mieszkając w małej miejscowości nikt jeszcze wtedy nie słyszał o bezstresowym wychowaniu, więc dostawało się po dupie najpierw w szkole a potem w domu. Wielką rolę zagrali rodzice i starsi znajomi. Najpierw twarde zasady i szacunek do starszych, a dopiero potem cała reszta. Chyba zostało mi tak do dziś chociaż czasami żałuję, bo świat się troszkę zmienił i wymagając takich samych zasad od innych można się przejechać.

Milena,: No teraz możemy jedynie wspominać takie wychowanie, a Ty jak podejdziesz do tematu? :P

GUPI J4SKÓŁ: Sam nie wiem, za młody jestem xD A tak serio, to myślę, że jak człowiek nie pozna kultury za młodu, to już niewiele później się zmieni. Widać to nawet na serwerze. Nawet tam niejednokrotnie 13stolatki są lepiej wychowani niż "dorośli". Z drugiej strony, patologia zawsze była i będzie.

:D

Milena,: Zgadzam się!
Dom rodziny - widzisz przyszłość w Polsce czy może za granicą?

GUPI J4SKÓŁ: Poznałem trochę europy i na tę chwilę nie wyobrażam sobie życia poza krajem, chyba że sytuacja polityczna/ekonomiczna do tego zmusi. Połowa mojej dalszej rodziny jest rozrzucona po świecie - od Australii po Stany i wiem, że kilometry to często granica nie do przeskoczenia, a raczej ciężko byłoby mi zrezygnować z realnego kontaktu z najbliższymi. Chyba, że ktoś zaproponuje mi prywatny samolot i wyspę to pomyślę. :D

Milena,: Wyspę dla siebie - czyli taka ucieczka od realiów?

GUPI J4SKÓŁ: Nie do końca, ale trochę tak. Wiesz, w poniedziałek wieczór pod palmą na końcu świata, a w środę zakupy w Lidlu na osiedlu w Polsce. Jeśli można by oglądać zachód słońca nad Bałtykiem, a później nad Atlantykiem to kto by nie chciał. :D

Milena,: True. Teraz przejdźmy do konkretów i do naszej "wspólnej" ucieczki od realiów. Jak zaczęła się Twoja przygoda z grami?

GUPI J4SKÓŁ: Grami zaraził mnie kuzyn jakoś jeszcze w poprzednim tysiącleciu, bo już wtedy miał w domu łącze internetowe. Pamiętam jak dziś te dziwne gry typu carmegeddon, albo początki CSa. Wtedy nie bardzo mogłem zrozumieć jak to jest możliwe, że można grać wspólnie z ludźmi z innych miejscowości. Potem było GTA 1, kupowanie CDAction, budowanie PC pod Gothica i tak w sumie trochę zostało do dziś. Są ludzie, którzy oglądają filmy, a ja wolę zbierać płatki białego mirtu w Wiedźminie. :DChociaż nie gram w ostatnim czasie tyle co kiedyś.

Milena,: Jesteś osobą, która przegrała na naszym serwerze 4fun najwięcej godzin. Powiedz nam jak trafiłeś na ten serwer i jak zaczęła się Twoja przygoda z tą grą?

GUPI J4SKÓŁ: Pierwszy raz podłączenie do internetu na własnym komputerze miałem jakoś w 2005/2006r i wtedy wreszcie mogłem po swojemu odkryć granie online. Operation Flashpoint i CS to były 2 gry, które wtedy przeżywały swoje najlepsze czasy więc korzystałem ile wlezie. Czas pokazał, że CS przetrwał dłużej i tak któregoś razu, jakoś w 2014, po dłuższej przerwie z ciekawości wszedłem pograć, znalazłem Centrum w wyszukiwarce serwerów i wbiłem. Zgiełk na serwerze i prawdziwy "4fun" sprawiły, że zacząłem zaglądać częściej, a że odwalało się wtedy dużo różnych chorych akcji, stwierdziłem, że trzeba też odwiedzić forum. Pamiętam, że na początku na forum byłem raczej milczkiem i pamiętam też, że Skrimmu mi pomagał przypomnieć sobie amxx po tym jak K7 zaproponował mi adminowanie. Fajne czasy - kurwa jak to dawno było. :D

Milena,: To 6 lat - kupa czasu. :oNa sieci kojarzymy Cię pod nickiem " GUPI J4SKÓŁ" - skąd pomysł na niego?

GUPI J4SKÓŁ: To chora historia. Kiedyś na jakiejś imprezie udawałem jakiegoś patusa - czapka z daszkiem zgiętym w kaczora, spodnie podciągnięte prawie pod brodę, i wtedy znajomy krzyknął, że wyglądam jak głupi jaskół. Tak, słuchali chyba wtedy Sokoła i spuszczali się nad "przekazem" i tak, to przez promile xD

Milena,: No to nieźle się bawiliście. :D
Wspomniałeś o przerwie w CS'ie - nadal je miewasz?

GUPI J4SKÓŁ: Tak. Nawet niedawno była dość długa, po tym jak złożyłem rezygnację z różnych przywilejów na forum i serwerze. Właściwie nie planowałem powrotu do grania, ale w związku z ostatnim sporym ruchem na serwerze i prośbą od K7 o pomoc w ogarnięciu paru spraw tak wyszło, że jestem częściej; a jest co robić. :D

Milenka,: Super, że z nami jesteś! Jak po powrocie oceniasz aktualną atmosferę na sieci?

GUPI J4SKÓL: Przewietrzona to dobre słowo! Było tutaj przez moment dość toksycznie..
Generalnie słodki chaos jak był, tak jest. ❤️

Milenka,: Czy są jakieś zmiany, które byś wprowadził na naszej sieci aby unikąć tego chaosu?

GUPI J4SKÓŁ: Właśnie żadnych! Poza ogarnięciem paru spraw technicznych z serwerem, cała ta atmosfera Centrum ma swój niepodrabialny urok.

Milenka,: To prawda. Podrobić niektórych to zadanie niewykonalne! :DKogo najbardziej kojarzysz z sieci, z dobrej bądź złej strony?

GUPI J4SKÓŁ: Bardzo dużo osób, ale jak myślę o Centrum to oprócz Marcina mogę wymienić Skrimma, Sebę i ETRa, bo są tu chyba od zawsze. Tylko z dobrej strony. Czarnych owiec tutaj chyba nie było :D
Oczywiście jakbym miał wymieniac po nickach każdego, kogo dobrze wspominam to pisałbym do jutra. Część osób też nie pojawia się ostatnio za często.

Milenka,: Co masz na myśli pisząc: "złożyłem rezygnację z różnych przywilejów na forum i serwerze"? Jestem niewtajemniczona. :o

GUPI J4SKÓŁ: Świeciłem się tu kiedyś na czerwono, ale wycofałem się całkiem z CSa, żeby poświęcić więcej czasu na prywatne życie. To było jakoś z 2 lata temu, plus minus.

Milenka,: Mój drogi, ostatnia prosta przed nami - przejdźmy do szybkich pytań!
Otaczają Cię jeziora - Umiesz pływać?

GUPI J4SKÓŁ: Rodzice byli za młodu ratownikami to nie miałem wyjscia. xD Chociaż już dawno nie pływałem.

Milenka,: Nigdy nie słyszałam z Twoich ust "brzydkiego" słownictwa - Przeklinasz w ogóle?

GUPI J4SKÓŁ: Przeklinam i to bywa, że za często, ale w konkretnych sytuacjach/towarzystwie. W domu nie, chociaż zdarzy mi się czasami puścić k*rwę na serwerze. :D

Milenka,: Czy miałeś w swojej przygodzie z CS'em styczność ze wspomagaczami?

GUPI J4SKÓŁ: Kiedyś, bardzo dawno temu - ESP hack, takie fajne krzyżyki na głowach.
Swoją drogą sporo się nauczyłem dzięki temu, ale to było jakoś z 12 lat temu. xD

Milenka,: Uważasz, że płacz jest oznaką słabości czy siły?

GUPI J4SKÓŁ: Siły.

Milenka,: Piosenka, którą aktualnie męczysz?

GUPI J4SKÓŁ: Łoj dużo mam ulubionych, ale ta jest ze mną od lat i mi się nie znudzila:

Milenka,: No i tym pięknym akcentem muzycznym kończymy nasz wywiad.
Czy chciałbyś coś przekazać czytelnikom; chciałbyś kogoś pozdrowić?

GUPI J4SKÓŁ: Pozdrawiam wszystkich jak leci. Siedzieliśmy nad tym 4h i za to, że wytrzymałaś masz najwieksze pozdrowienia! XD
i zapisz do notatnika szybko, bo jak zniknie ze steama magicznie to kosmos hahahah (tak też zrobiłam XD)

Milenka,: Dziękuje raz jeszcze, że zgodziłeś się na ten wywiad. Do zobaczenia na serwerze!

GUPI J4SKÓŁ: Dzięki! Do zobaczenia!

~ wszelkie uwagi przyjmę do serca ~

Poprzedni wywiad by me:

PIZGATRON

• Like 5
  • Super 4

Baardzo się cieszę, że jesteś @Milenka, redaktorem. Sama wiem, jak dużo czasu zajmuje "zarządzanie redakcją".  Sam czas trwania wywiadu, o którym wspomnieliście, to dużo... No a później jeszcze do trzeba edytować... Dobrze, że mam to za sobą. : - ) 

• Like 1

Marcina mogę wymienić Skrimma, Sebę i ETRa skarbie jak ja cie kocham <3333333333 a co do wywiadu calkiem przyjemnie sie go czytalo :)

• Like 2

Posted (edited)

Czemu wszyscy piszą skrimmu zamiast skrimuu -.-

Co do wywiadu, jak wyżej bardzo fajnie się czytało 😁

Edited by skrimuu
  • Like 1

Bardzo ciekawy wywiadzik. Przeczytałem cały :)

• Like 1

Posted (edited)

@K7. rób firmę. @GUPI J4SKÓŁ będzie księgową, ja dostawcą po kraju do 3,5t, a @sdsdsd tirem za granicę. Nie ma prawa się nie udać. 

Edited by PIZGATRON
  • Haha 4

Posted (edited)

@PIZGATRON no to ta firma długo nie pociągnie. 

Wywiadzik przyjemny do czytania. 

Edited by WALLACE
  • Like 1

@skrimuu musisz zmienic nick na naszą wersję xD

• Haha 1

Nooooo ! Wywiad extra :) czytało się przyjemnie dobra robota :P

Znam Jaskóła a właściwie sokoła xD osobiście w porządku  ziomek :) 

• Super 1

Przeczytałem od tyłu super zabawa 😆

• Like 1
  • Haha 1

w sumie jeden z niewielu wywiadow który się fajnie czytalo :D

• Like 1