Mr.Postman

AWP - Błędy/Istotne zmiany

Recommended Posts

Zacznę od błędów

1. komenda mute nie działa. A niekiedy jest bardzo potrzebna w przypadku kiedy na serwer wpadnie jeden z fanów cypisa solo i postanowi się tym pochwalić przez katowanie reszty graczy ambitnymi tekstami o goleniu psiochy.

2. VIP a w zasadzie jego brak. Jak nie ma to nie, ale po co wzmianka o nim, że o skinach nie wspomnę. Podobnie ma się sprawa rankingu medali.

3. Na forum nie ma przypisanego opiekuna serwera. Jak mamy to rozumieć?

Propozycje

1. Zakładanie konta na hasło. Jest to chyba najważniejsza kwestia, sporo razy widziałem jak wpadał jakiś gracz na aimie i zmieniał wszystkim nicki, wprowadzenie tej funkcji było by rozwiązaniem tego problemu i nie tylko. Co by zachęcić was droga administracjo do podjęcia działań proponuje prowadzić tą możliwość tylko dla graczy z vipem w przystępnej cenie. Wy zarobicie, my będziemy spać spokojnie o swoje staty itd.

2. Skrzynki ze skinami (drop w zależności od tego czy mamy vipa)

Propozycji mam dużo więcej, głównie takich, które już widziałem na innych serwerach. W/w kwestie już były poruszane i w sumie nic poza tym.

Ostatnia sprawa to pytanie do administracji. Czy jest w ogóle sens o tym pisać? Zmiany o których piszę przyniosą również wam korzyści a na pewno nie przyniosą strat. Jeśli faktycznie uznajecie, że nie ma sensu, chęci czy powodu żeby wprowadzić jakiekolwiek zmiany, które nie ograniczają się do dodania lub usunięcia map to nas o tym powiadomcie, Przynajmniej nie będę marnował czasu na wypisywanie tych pierdół. Pozdrawiam

5. Od admina względem graczy wymagany jest szacunek, nie ważne jak niskim poziomem intelektualnym wykaże się gracz.

14. Nie lekceważ zgłoszeń graczy, nie zaniedbuj swoich obowiązków.

@K7. @Centrum@Carolinka

• Like 2
  • Super 1

No właśnie. Czekamy na odpowiedź w tej kwestii. Macie zamiar zająć się serwerem na poważnie czy nie widzicie żadnego problemu ? Bardzo prosimy o konkretną wypowiedź.

@K7 

Błędy, które wskazałeś, są do poprawienia, to samo dotyczy się Twoich propozycji, które jak najbardziej można wdrożyć. Problem jest tego typu, że obecnie brakuje nam ludzi do pomocy...mamy deficyt nie tylko Adminów, ale również i techników, którzy mogli by się zająć sprawami technicznymi, o których wspomniałeś. W przypadku tych drugich, rozchodzi się o konkretne osoby, która mają pojęcie, posiadają spore doświadczenie w konfiguracji serwerów, a nie o osoby, które zajmują sie tym "amatorsko"... którzy, posiadają jakąś wiedze, ale ogranicza sie ona jedynie do  prostych czynności, wrzucenia gotowych plugów, plikow na ftp itp. Zrobić bałagan, namieszać w plikach, w konfiguracji nie jest trudno, problem jest, aby później przywrócić i naprawić taki serwer.

Na dzień dzisiejszy serwer awp jest w stanie jakim jest...Fakt, nie jest dopracowany, są błędy, ale najważniejsze, że nie są błędy karygodne, które by znacząco utrudniały, uniemożliwiały grę. Nie ma crashy, serwer jest w miarę stabilny, nie jest idealnie skonfigurowany... ale jest stabilny. Owszem, chciałbym, aby był lepiej dopracowany, ale na ten moment jeszcze bardziej bym chciał, aby nie został w jakimś stopniu uszkodzony, bardziej "pogorszony"...Bo gdyby cos się posypało, pojawiły jakieś lagi, crashe, nawet nie miał bym jak się teraz tym serwerem zająć. 

Jeżeli znajdzie się konkretna, kompetentna, "odpowiednia" osoba, jak najbardziej mogę udostępnić w jej ręce serwer. Jeżeli takowej osoby nie będzie, to jeszcze przez jakiś czas, będzie musiało być tak jak jest, a ewentualne zmiany przyjdą dopiero wtedy, kiedy znajdę trochę więcej wolnego czasu, abym mógł na spokojnie się tym zająć, na ten moment jest z tym ciężko. 

@Mr.Postman Dzięki, za swoje uwagi i propozycje, fajnie że założyłeś temat i wyszedłeś z taką inicjatywą. Doceniam...i Pozdrawiam 😉

• Like 1

Posted (edited)

Mutowanie pod komendą /mute zostało naprawione.

Menu mutowania dla admina również już działa, jest pod komendą w konsoli amx_gagmenu lub w czacie /gag.

To menu jest również dostępne w Amxmodmenu

W przypadku gdyby admin chciał wyciszyć lokalnie sobie graczy poprzez /mute (tylko dla siebie, nie globalnie) to póki co nie może tego zrobić, bo plugin admin listen zapewnia mu słyszenie wszystkich graczy. Inna sprawa, że skoro jest adminem to raczej musi słyszeć delikwentów, bo mogą reprezentować postawę niegodną człowieka, a on może o tym nie wiedzieć.

Mogę się teraz podjąć dodania opcji rezerwacji kont na hasło.

Co do reszty spraw jak sklep, vip, skiny nie wiem jak stoi sprawa, ale to nie ja decyduję.

Edited by $OLDIER
  • Like 3
  • Super 1

@$OLDIER wgraj jeszcze nowe mapki awp jak juz coś tam działałeś na onyl awp 

Godzinę temu, Tomus napisał:

@$OLDIER wgraj jeszcze nowe mapki awp jak juz coś tam działałeś na onyl awp 

Szczerze mówiąc nie znam się na serwerach AWP pod tym względem, więc nie wiem co może się podobać. Takie kwestie najlepiej rozstrzygać drogą propozycji na forum. Wtedy mogę coś ewentualnie wrzucić.
Generalnie nie jestem opiekunem serwera AWP, ja tu tylko pomagam ogarniać bo się przypadkiem coś tam znam.
Dobrze też byłoby nie robić z tego tematu dyskusji zbiorczej. Kwestie, które wymagają szerszej dyskusji powinny mieć swoje osobne tematy.

Posted (edited)

w ciągu 12h zrobię paczkę map i wrzucę tutaj

Wiec tak, z obecnych map zostawiłbym:

awp_india
awp_talibia
aaa_awp
awp_circular
awp_map
awp4one
awp_tropa

z nowych wybrałem "stare, przetestowane" na których duża część Was grała

awp_dust
awp_ruins
aim_awp_school
aim_00_awp
awp_map-bsf
scoutzknivez
awp_india2011
awp_westwood

Z innych moich propozycji jest usunięcie 2 pluginów odpowiadających za "najlepszego gracza" i "najwięcej obrażeń"

Przede wszystkim po co 2 pluginy odpowiadające za to samo, a po drugie dla estetyki.

• 20210426110707_1.thumb.jpg.616e5b7a35d860c267cfcc92810a2acf.jpg

Zastąpiłbym go pluginem z 4fun, który najwięcej zabójstw i headshotów wyświetlał na say'u 

Najlepszy gracz rundy wydaje mi się, że to był ten, jeśli się mylę to niech @K7. poprawi

No i nowy roundsound przydałoby się w końcu wgrać XD 

Także @$OLDIER liczymy na Ciebie :D 

Edited by skrimuu
Mapy i inne sprawy
  • Super 1

Nowe mapy wgrane i mapcycle zaktualizowany.

Nowe roundsoundy też już wgrane.

Odnośnie pluginu do statystyk to niech się K7 wypowie. Ale nie wpychał statów do czatu, bo czat przede wszystkim służy do rozmów, a nie wyświetlania informacji.
I tam już się tam wyświetla sporo informacji cyklicznych, a takie staty raz na koniec rundy łatwo zginą w tym gąszczu.

przy mapie scoutzknifez przydałoby ustawić sv_gravity 210

na awp4one trzeba zablokować sklep, bo na środku można kupować inne bronie/granaty

Wychodzę też z propozycją skrócenia czasu mapy z 20 do 10/15 minut bo obecnie to ciut przydługo 

15 minut  było by  dobrze , i  czas rundy tez by było można skrócić do 2 minut ;)

22 godziny temu, skrimuu napisał:

przy mapie scoutzknifez przydałoby ustawić sv_gravity 210

na awp4one trzeba zablokować sklep, bo na środku można kupować inne bronie/granaty

Wychodzę też z propozycją skrócenia czasu mapy z 20 do 10/15 minut bo obecnie to ciut przydługo 

Grawitacja dla scoutzknivez ustawiona.
Kupowanie już powinno być wyłączone na stałe, dałem czas 0 na czas do kupna.
Czas mapy skrócony do 15 min.
Czar rundy skrócony do 2 min.

• Like 2

proponowałbym wgrać jeszcze sounds 

/ misc / doublekill.wav dźwiękowa
sound / misc / firstblood.wav
sound / misc / godlike.wav
sound / misc / headshot.wav
sound / misc / humiliation.wav
sound / misc / killingspree.wav
sound / misc / maytheforce.wav
dźwięku /misc/monsterkill.wav
sound / misc / multikill.wav
sound / misc / oneandonly.wav
sound / misc / Prepar.wav
sound / misc / rampage.wav
sound / misc / ultrakill.wav
sound / misc / unstoppable.wav

Wgrany plugin QuakeSounds wraz z jego standardowymi dźwiękami.

• Super 2

Widzę, że zaczęło się coś dziać więc będę częściej wpadał, co z kwestią hasła na nick? To raczej jedna z najważniejszych kwestii. 

@K7. @$OLDIER Dzięki za odzew, pozdrawiam.